Dołącz do nas!

Zostaw nam swój e-mail, żeby otrzymywać informacje o zawodach i promocjach:

Language:
polski
angielski
Godziny otwarcia toru:
PN: 14:00 - 22:00
WT: 14:00 - 22:00
ŚR: 14:00 - 22:00
CZ: 14:00 - 23:00
PT: 14:00 - 23:00
SB: 12:00 - 23:00
ND: 12:00 - 22:00
Numer telefonu:
12 653 02 56
500 440 750
Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną lub e-mail.
Akademia Kartingowa GoKarting Center

Akademia Kartingowa

  • Akademia skierowana jest dla dzieci powyżej 115 cm wzrostu. Zajęcia będą się odbywać w nielicznych grupach, w zależności od poziomu zaawansowania w soboty lub w niedziele w godzinach porannych.
  • Przewidzianych jest 5 spotkań. Czas trwania jednej sesji to 2 godziny. Koszt uczestnictwa to 600 zł.
  • Dzieci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie pod okiem naszego trenera Michała Grzyba, dwukrotnego kartingowego Mistrza Polski, zdobywcy trzeciego miejsca w Wyścigu Finałowym Pucharu Świata (ROK) 2012 oraz laureata prestiżowej międzynarodowej nagrody Rok Talent Award 2012.
  • Każde zajęcia składają się z zagadnień teoretycznych jak i praktycznych. Będziemy zapoznawać młodych kierowców z zasadami i przepisami panującymi na torach kartingowych, uczyć ich poprawnej techniki jazdy i hamowania, pokonywania zakrętów, będziemy poznawać metody wyprzedzania oraz doskonalić szybką i bezpieczną jazdę.
  • Na każdym spotkaniu przewidziany jest poczęstunek dla uczestników.

Kontakt

Pytania i zapisy przyjmujemy telefonicznie: 500 440 750, 12 653 02 56

Zapraszamy na profil Akademii Kartingowej na Facebooku »


Michał Grzyb - trener Akademii Kartingowej

Michał GrzybUrodził się 21 września 1997 roku w Krakowie. Przygodę ze sportem kartingowym rozpoczął w wieku zaledwie czterech lat, kiedy w ramach rozrywki i dobrej zabawy spędzał czas w hali kartingowej. Z czasem jednak zabawa przerodziła się w regularne treningi, podczas których szlifował formę chcąc dorównać starszym rywalom. Pierwszy kontakt Michała z wyczynowym wózkiem nastąpił niecały rok później, kiedy to rozpoczął treningi na niemal wszystkich torach profesjonalnych.

W trakcie kilkuletnich treningów używał silników o mocy dochodzącej do 18 KM. Gdy w wieku 10 lat, zgodnie z obowiązującym regulaminem, uzyskał licencję zawodniczą, w swoim debiucie stanął na najwyższym stopniu podium zaliczając w pierwszym roku startów 40 wyścigów o punkty. Pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pucharu Polski odniósł w roku 2007. Rok później ścigał się równolegle w dwóch kategoriach kartingowych dzieląc występy w serii pucharowej Easykart i mistrzostw Polski M60. Jednocześnie uczestniczył w zawodach we Włoszech, gdzie ścigają się najlepsi młodzi zawodnicy z całego świata.

Rok 2009 zakończył się wielkim sukcesem Michała bowiem debiutując w wyższej kategorii Easykart 100 został najmłodszym zwycięzcą klasyfikacji generalnej, sięgając po tytuł mistrzowski.

W roku 2010 Michał rozpoczął starty w dwóch nowych dla siebie kategoriach kartingowych - międzynarodowej KF3 oraz Junior Rok. Jednocześnie występował w kategorii Easykart 100. Swój dorobek powiększył o trzy tytuły wicemistrzowskie, potwierdzając tym samym niezwykły talent. Po zakończonym sezonie Michał wystąpił jako reprezentant kraju w światowym finale Champion Kart w kategorii KF3 we włoskim Jesolo, zajmując tam wysoką trzecią lokatę.

W roku 2011 skupił się na występach w tej właśnie kategorii tryumfując na koniec sezonu w międzynarodowych mistrzostwach Polski. Przed rozpoczęciem sezonu 2012 w nowej dla siebie kategorii seniorskiej - Rok 125, należał do głównych faworytów do zwycięstwa w pucharze Polski, co uczynił zdobywając bilet na finał światowy Rok Cup International we włoskim Lonato.

Aby mieć kontakt z czołowymi zawodnikami światowego formatu, Michał rozpoczął starty w serii pucharowej Rok Cup i pojedynczych rundach odbywających się na torach zarówno w Niemczech jak i we Włoszech. Sezon 2011 zakończył zdobywając pierwsze miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Poski kategorii KF-3, ale szczęśliwszy był z faktu, iż w kończących kartingowe zmagania zawodach Bridgestone Cup rozgrywanych na włoskim torze Lonato pokonał, choć tylko w kwalifikacjach, czołowych zawodników z niemal 30 krajów.

W roku 2012 startował w Pucharze Polski jednej z prestiżowych kategorii Rok 125, gdzie pewnie zdobył puchar. Brał również udział w dwóch rundach niemieckiej serii DMV w kategorii KF2 zajmując w nich 4 miejsce. Największym osiągnięciem tych zawodów było zajęcie drugiego miejsca w kwalifikacjach ze stratą zaledwie 0,02 sekundy do J. Norisa będącego czołowym zawodnikiem mistrzostw Europy.


Końcówka sezonu 2012 również obfitowała w sukcesy. Pierwsze miejsce w finale 22. Trofeo d'Autunno we Włoszech oraz niezwykle udany start w finale światowym były dobrym akcentem na zakończenie kartingowych zmagań. Rok Cup International Michał rozpoczął znakomicie. Pierwsze miejsce w kwalifikacjach dało mu pole position, czego nie dokonał dotąd żaden z polskich kierowców. Zwycięstwo w dwóch biegach eliminacyjnych i dobra postawa w wyścigu finałowym dały Michałowi ostatecznie trzecią pozycję w finale i piątą w klasyfikacji generalnej zawodów.

Zwieńczeniem sezonu było zwycięsto w prestiżowym, ogólnoświatowym programie Rok Talent Award organizowanym przez firmę Vortex. Michał jako pierwszy Polak został laureatem tej nagrody. Ostatnim miłym akcentem sezonu 2012 była nagroda specjalna magazynu Polski Karting przyznana Michałowi podczas gali Karting Masters 2012, za najważniejsze osiągnięcia w sezonie kartingowym 2012.